Charakteryzujemy podłogi laminowane

Każdy z nas chce, aby podłoga w jego salonie była nie tylko piękna, ale także i solidna. W związku z tym nie dziwi szczególnie to, że coraz częściej decydujemy się na parkiety drewniane, które z pewnością możemy do takich zaliczyć. Niemniej jednak nie można przejść obojętnie obok tego, że koszt materiału, nie mówiąc już o samej robociźnie, znacznie przerasta budżetu wielu z nas, a jako że jak to się przyszło mówić, to potrzeba jest matką wynalazku, znaleziono rozwiązanie, z którego zadowoleni są także i ci, których nie stać na prawdziwe drewno. Mowa rzecz jasna o podłogach laminowanych, którym postawiliśmy przyjrzeć się bliżej.

Jakość w niskiej cenie

Największą zaletą podłóg laminowanych jest ich niski koszt, a przynajmniej jest tak w przypadku większości z nich. Poza tym nie bez znaczenia na pewno jest to, iż każdy, kto ma zacięcie majsterkowicza, powinien osobiście je ułożyć. Jest to bowiem montaż bezklejowy, a poszczególne elementy podłogi spaja się dzięki specjalnym zatrzaskom lub klamrom, co na pewno także skraca cały czas pracy. Podkreślmy też, że użytkować ją możemy natychmiast po ułożeniu, co w przypadku podłóg drewnianych nie jest możliwe. Dodajmy jeszcze, że oszczędzimy tu także na lakierowaniu czy olejowaniu, co jest w tym przypadku zbędne.

Ważne jest jednak to, aby stawiając na podłogo laminowane rozważanie wybrać produkt i postawić na sprawdzonego producenta. Na pewno na tle innych bardzo dobrze wypadają tutaj podłogi laminowane Wineo, niemieckiej firmy, która podłogi takie wykonuje od ponad 30 lat.

sklep z podłogami

  Jak wybrać panele podłogowe?