Do czego służą listwy przypodłogowe i jak je dobierać?

Listwy przypodłogowe to elementy nie tylko praktyczne, ale także dekoracyjne. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że spełniają wiele ważnych funkcji i trudno dziś sobie bez nich wyobrazić nasze podłogi. Przyjrzyjmy się w związku z tym tej kwestii.

Maskują szczelinę dylatacyjną

Przede wszystkim wspomnijmy tutaj o tym, że listy przypodłogowe skutecznie maskują szczelinę, która pojawia się pomiędzy podłogami a ścianami przy parkietach drewnianych, czy też panelach podłogowych, których oczywiście nie da się uniknąć.

Chronią ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniem

Bardzo często czyszcząc podłogi mopem czy też odkurzaczem brudzimy przy tym ściany. Jeśli chcesz tego uniknąć postaw na listwy podłogowe MDF lub też wykonane z jakiegoś innego materiału. Z pewnością sprawdzą się także w twoim przypadku.

Umożliwiają rozprowadzenie kabli

Rozprowadzenie kabli po ścianach na pewno nie wygląda zbyt estetycznie. Szukając praktycznego rozwiązania, które schowa kable, należy spojrzeć właśnie na listwy przypodłogowe. Warto w tym miejscu podkreślić, że dziś na rynku znajdują się specjalne listwy, które mają otwory właśnie na kable. Te oczywiście nadają się do tego najlepiej.

Dobór listew

O doborze listew powstało już wiele poradników i w zasadzie w każdym znajdziemy to samo. Na pewno warto dopasować je do koloru podłogi. I tak w salonach sprawdzą się listwy MDF lub drewniane, w łazienkach natomiast postawić możemy na listwy ceramiczne.

sklep z podłogami

  Wybierz najlepsze listwy przypodłogowe proste