Jak wybrać panele podłogowe?

Nie da się ukryć, że w dużej mierze od wyglądu podłóg zależy wystrój naszych pomieszczeń. W takiej sytuacji warto jest się przyłożyć do wyboru odpowiedniego materiału na nasze podłogi. Oczywiście najczęściej stawiamy tutaj na panele podłogowe, które są tańsze od drewna, a zarazem mają mnóstwo innych zalet, bo są choćby żaroodporne czy też charakteryzują się dużą odpornością. Dziś takie panele kupimy tak w punktach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych i zazwyczaj, jeśli mamy jakiś problem, to z ich wyborem przez internet. Kupując w sklepie internetowym panele podłogowe, nie tylko nie widzimy ich naturalnej barwy, ale również nie możemy ich dotknąć. Na co zatem zwrócić uwagę kupując w sklepie internetowym panele podłogowe?

Parametry

Oczywiście najważniejsze są parametry takich paneli, a więc ich grubość, ścieralność, faktura czy też połysk. Według fachowców optymalna grubość to 8 mm, ścieralność najlepsza jest natomiast na poziomie AC5, choć do mieszkań wystarczające będą te na poziomie AC3.

Jeśli chodzi o fakturę, to coraz częściej producenci na rynek wypuszczają panele jak najbardziej odwzorowujące prawdziwe deski drewniane. Co do połysku, to trzeba mieć na uwadze, że pokryte mogą one być laminatem połyskliwym, matowym lub półmatowym, a im bardziej połyskliwa powierzchnia, tym mocniejsze odbicie światła.

Nabywając w sklepie internetowym panele podłogowe, uwagę trzeba też zwrócić na ich łączenie. Te mogą być podwójne lub też pojedyncze. Jeśli zależy nam na czasie, to znacznie szybciej układa się te drugie, które łączy się jedynie na dłuższych krawędziach.

sklep z podłogami

  Panele Alloc — panele z górnej półki