Listwy w 100% naturalne – listwy jesionowe i nie tylko

Wybór listew do swoich podłóg zawsze jest zadaniem bardzo trudnym. Bardzo często sugerujemy się przy ich wyborze jedynie ceną, co jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli postawiliśmy na parkiet z drewna. W takiej sytuacji niezbędny jest zakup listew jesionowych czy też innych, ale zawsze drewnianych. Poza jesionem mogą one być jeszcze wykonane na przykład z buku czy dębu. Wybór jest więc naprawdę bardzo szeroki. Warto jednak przyjrzeć się zaletom takich listew jesionowych. Co wyróżnia ich na tle innych, które są stworzone ze sztucznego materiału?

Wytrzymałość

Największą zaletą takich listew jesionowych jest oczywiście ich wytrzymałość, bo nie jest tajemnicą, że są one znacznie trwalsze od klasycznych, które wykonane są na przykład z MDF czy innego materiału sztucznego. Warto w tym miejscu odnotować, że nawet przy ich uszkodzeniu, co jednak będzie trudne, kolejne warstwy listwy nie będą różnić się od wierzchnich. Wszystko dlatego, że jest ona wykonana w 100% drewna.

Barwa

Każdy, kto widział połączenie drewnianej podłogi i zwykłej listwy, na pewno zauważył, że tragicznie wygląda to pod względem kolorystycznym. Wszystko dlatego, że drewno barwi się w sposób naturalny, a więc także i drewniane listwy jesionowe, czy też te wykonane z innego drewna kolorystycznie wyglądają zupełnie inaczej aniżeli te wykonane z materiałów sztucznych. Takie połączenie wyglądać będzie bardzo tandetnie.

sklep z podłogami

  Żaluzje vs rolety – kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?