Słów kilka o wyborze boazerii

Kiedyś boazeria nie była zbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ na rynku były dostępne same tandetne rzeczy, które niestety nie wpływały jakoś znacząco na poprawę estetyki pomieszczenia, które chciałeś zaaranżować. Niemniej jednak trend ten powraca i coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w nowoczesnych salonach czy kuchniach. Jednak dlaczego i Ty miałbyś zdecydować się na boazerię w swoich wnętrzach?

Otóż przede wszystkim warto odwołać się tutaj do zalet stosowania boazerii zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeniach. Swoją uniwersalność zawdzięcza ona temu, iż nie ma przeszkód, aby była produkowana w najbardziej różnorodnych stylach. Deski, z których będzie zbudowana nasza boazeria na ścianie mogą mieć różne przekroje słoi oraz odcienie. Nie ma także żadnych problemów z tym, aby samodzielnie nadać im ostateczny szlif, poprzez lakierowanie czy bejcowanie. Montaż także nie należy do najtrudniejszych i każdy zapalony majsterkowicz bez większych problemów sobie z tym poradzi.

Jakie gatunki drewna będą w tym wypadku najlepszymi? W przypadku tego typu rozwiązań najlepiej jest stawiać na deski z drzew liściastych. Głównie dlatego, że takie drewno zapewni Ci możliwie najlepszą wytrzymałość i twardość, a jest to , jak wiadomo, bardzo ważne. Niestety, jest tylko jedna wada, czyli cena. Za boazerię wykonaną z drewna gatunków drzew liściastych będziesz musiał naprawdę niemało zapłacić. Oczywiście jakąś alternatywą są gatunki iglaste, niemniej jednak są one nieco mniej wytrzymałe od ww.
Jeśli chodzi o ostateczne wykończenie, to ściany boazerią możesz ozdobić w sposób jak Tobie się podoba. Nie jest powiedziane, że ma się ona znajdować na pełnej powierzchni ściany lub jej części.

sklep z podłogami

  Listwy w 100% naturalne – listwy jesionowe i nie tylko