Żaluzje vs rolety – kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

Można powiedzieć, że jeśli chodzi o zabezpieczenie przed zbyt rażącym światłem to masz dwie najbardziej popularne opcje, czyli żaluzje lub rolety. Niemniej jednak które są lepsze? Czy w ogóle można wyłonić jednoznaczne pierwsze miejsce w tym starciu?

Oczywiście prawda jest taka, że wszystko zależy tylko od Ciebie i od charakteru danego pomieszczenia, do którego szukasz optymalnego rozwiązania. Obie konfiguracje posiadają jakieś swoje wady czy zalety, po zapoznaniu się z którymi będziesz musiał samodzielnie zadecydować.
Weźmy np. rolety, które mają w zanadrzu zdecydowanie więcej interesujących wzorów i kolorów do wyboru. Nie ma również problemów z tym, aby dopasować je do różnych typów okien, nawet tych najmniejszych. Są one mocno uniwersalne i świetnie nadają się w zasadzie do każdego typu wnętrza. Spora większość osób uważa również, że potrafią one stworzyć milszy klimat niż żaluzje, aczkolwiek to już są ich subiektywne odczucia.

Przejdźmy teraz do żaluzji, które są często kojarzone jeszcze z ubiegła dekadą, kiedy to biły rekordy popularności. Niemniej jednak nie ma co porównywać tamtych żaluzji do tych, które produkowane są obecnie, bowiem to całkiem inne produkty. Otóż dzisiejsze żaluzje mogą Ci naprawdę sporo zaproponować pod względami zarówno funkcjonalnymi, jak i estetycznymi. W ich przypadku masz większą kontrolę nad tym ile światłą ma wpadać do pomieszczenia, rolety niestety nie oferują aż takiej regulacji.
Można też zdecydować się na pewnego rodzaju kompromis i wybrać rolety dzień-noc. Otóż są wykonane w taki sposób, aby umożliwić częściowe zaciemnienie danego pomieszczenia w bardzo podobny sposób, jak to czynią np. żaluzje. Ich budowa charakteryzuje się warstwami materiału, stosowanymi zamiennie i odseparowanymi od siebie, dzięki czemu możliwe jest przepuszczanie światła.

sklep z podłogami

  Słów kilka o wyborze boazerii